Представимо безліч різнобарвних кульок різного розміру, що обертаються навколо самих себе і навколо магнітного стрижня, що зберігає їх у рiвновазi, і одержимо поняття універсального підприємства.
Кульки - це багато підприємств, що розгортають різні діяльності в кожній країні, а стрижень - це організація, що координує різні діяльності і переводить зовні потенціал кожного підприємства.
Універсальне підприємство являється організацією розповсюджених по всій планеті підприємств, що виготовляють і комерцiалiзують товари і надають різні послуги, і особливо в секторах громадянської авіації і біотехнології, електромедичної апаратури, екології, енергії, інформатики, металообробних верстатів, нових матеріалів, механіки, мікроелектроніки, роботехнiки, телекомунікацій, виробництва й обробки сільськогосподарської продукції і туризму.
Діяльність будь-якого підприємства відповідає навколишнім умовам і покликанню робочої сили кожної країни.
На початку, більша частина кожного підприємства належить трьом комерційним об'єднаним групам, а одна десята - асоціації, утвореної з учасників, тобто працівникам, на увесь час на протязi якого вони працюють на данім підприємстві.
Кожний із трьох груп має власну функцію: перша координує діяльності даного сектора, друга координує підприємства того ж географічного регіону,третя оптимiзує виробничі потужності підприємства, координуючи внутрішні відносини й організовуючи зовнішні.
Майно асоціацій є невідчужуваним і у випадку ліквідації підприємства його майно переходить в інші асоціації, що беруть участь у підприємствах в аналогічних секторах.
Інвестиції фінансуються трьома групами комерційного об'єднання і внесками держав, у яких розташовані підприємства.
Після погашення фінансового боргу необхідно виконати заплановані інвестиції, більша частина кожного підприємства безоплатно переноситься в асоціацію, а трьом комерційним об'єднаним групам
- третина, що залешилась вiд суспільного капіталу, крім безстрокового права розпоряджатися власністю підприємства у випадку ліквідації.
Утворенню підприємства передувало дослідження і представлення виробничого плану, яким уточнюються деномінації, суспільна мета, місце розташування, суспільні капітали, вартість передбачених інвестицій, фінансування компаньйонів, внески зацікавленої держави.
На увесь час, необхідний для погашення, кожному підприємству гарантується платоспроможний попит, тобто клієнти.
У той же період підприємство формує свою автономну комерційну організацію для того, щоб гарантувати доходи в майбутньому.
Усі підприємства утворені у вигляді співтовариства відповідно до законів тієї країни, що їх має.
Напрямок підприємств обраний компаньйонами, а контроль керуванням покладений на особливе ревізійне підприємство. У випадку невідповідності керівництво забезпечує холдингом сектора.
Економічні відносини учасників засновані на трьох ступінях: мінімальна винагорода на основі діяльності, участь в обороті й участь у чистому доході. Соціальне страхування, хвороби і травми забезпечені відповідно до кращих відповідних стандартів країни, у якій працює підприємство.
Часто, діяльність підприємств передбачає проектування і виробництво нових запатентованих товарів і невиготовлених раніше, а також новаторських послуг і ще невідомих на ринку. У секторі послуг оперують банки для фінансування інвестицій і страхових компаній.
Виробнича організація заснована на максимальній участі працівників у керуванні підприємства й у призначенні зробленого багатства, приберігаючи їх деяку частину для ініціатив, що не передбачають економічний прибуток.
Всі підприємства пропонуються з максимальною продуктивністю.
Частина підприємств розвертає діяльності не потребуючi технології для збільшення зайнятості на всіх рівнях здібності виробничих сил.
Підприємства утягують місцеву робочу силу якщо тільки не треба утягувати спеціальний персонал не наявний у розташуванні країни.
Програма передбачає утворення одного мільйона підприємств, що втягують у середньому від десяти до двохсот трудових колективів, із середнім оборотом у двадцять мільйонів євро, із загальною чисельністю зайнятих близько п'ятдесяти мільйонів чоловік, з валовим оборотом у десять тисяч мільярдів євро. Вартість необхідних інвестицій складає близько п'яти тисяч мільярдів євро, одна третина фінансується комерційними об'єднаними групами, із загальним ризиковим капіталом у тисячу п'ятсот мільярдів євро.
Універсальне підприємство може бути інструментом необхідним для пристосування економічної системи в глобалізації людських відносин і для конкретної реалізації поняття, що всі ми являємось громадянами Землі.
Основні
принципи.
Пункт 1. Формулювання.
Універсальне підприємство - це система економічної діяльності в синергії між собою з метою завоювання гегемонії в економічних процесах.
Пункт 2. Походження і причина.
Воно бере початок від існуючих економічних систем і його причина складається в необхідності перешкоджати циклічним кризам.
Пункт 3. Структура.
Структура універсального підприємства утворена сукупністю людей, комерційних об'єднань і установ, організованих у вигляді спiралi упорядкованої на полюсах тріади.
Пункт 4. Організаційний принцип.
Основною основою структури універсального підприємства являється участь, а його організаційним принципом є рівновага.
Пункт 5. Відносини і поводження.
Відносини і поводження суб'єктів системи засновані на динамізмі і на гармонії для досягнення максимальної ефективності.
Пункт 6. Учасники.
Брати участь в універсальному підприємстві можуть усі ті, хто приймають принципи й активно здійснюють у нім деяку діяльність.
Пункт 7. Інструменти.
Інструментами універсального підприємства являються: учасники комерційного об'єднання й установи, що його утворюють, необхідні ресурси, щоб покласти йому початок, і ті, що будуть вироблені.
Пункт 8. Діяльність.
Діяльності універсального підприємства - різнобічні і розвертаються учасниками через багато окремих підприємств, що формують у своїй сукупності унікальний економічний суб'єкт.
Пункт 9. Функції.
Кожному учасникові призначається функція, спрямована на спільну мету, щодо потреб структури і їх суб'єктивним характеристикам.
Пункт 10. Призначення багатства.
Багатство, зроблене універсальним підприємством, призначається учасникам і, наскільки можливо, зростові і зміцненню структури.
Пункт 11. Економічні відносини.
Економічні відносини між учасниками засновані на трьох ступінях: відповідальність, робота й участь у результатах.
Пункт 12. Діючий процес.
Діючий процес універсального підприємства утворений прогресивними етапами, за допомогою яких вирішуються матеріальні проблеми: сприйняття, визнання, пріоритетність, походження, причини, мета, рішення, наслідки, інструменти, стратегія, практики, перешкоди, і перевірка результатів.
Пункт 13. Проекти.
Проекти універсального підприємства реалізуються шляхом створення рішень, їх виконання і їх внутрішнього і зовнішнього зв'язку.
Пункт 14. Координація.
Координація структури і її окремих частин є атрибутом, що відноситься до здібності, досвіду і бажанню учасників.
Пункт 15. Діалектичний процес.
Система універсального підприємства зіставляється з усім зовнішнім через постійний і конструктивний діалектичний процес, спрямований на змагання.
Пункт 16. Процедури.
Процедури, за допомогою яких реалізуються проекти, представляються на затвердження зацікавлених, навіть будучи вже прийнятими.
Пункт 17. Достоїнства.
Всі учасники мають однакове достоїнство, незважаючи на стать, расу, культуру або моральні і релігійні переконання.
Пункт 18. Покликання і заміни.
Любий учасник може бути покликаний до завершення прийнятих функцій, замінений якщо необхідно і, при можливості, відновлений.
Пункт 19. Персональні відносини.
Персональні відносини між учасниками характеризуються ввічливістю і щирістю, без усяких застережень.
Пункт 20. Прозорість і конфіденційність.
Повинні бути дотримані повна прозорість і максимальна конфіденційність у поза структурою.
Пункт 21. Прерогативи.
Щодо кожної функції встановлені прерогативи, що вважаються необхідними у своєму здійсненні.
Пункт 22. Правила.
Структура універсального предприємства і відповідні функції упорядковані спеціальними діючими правилами, що встановлюють процеси дослідження, розробки, просування виконання, керування, розповсюдження і контролю ініціатив.
Пункт 23. Кодекси поводжень.
Прийняті: один кодекс для відносин і поводжень учасників, один для відносин між компаніями й один для процесів формування і реалізації проектів.
Пункт 24. Посилання на міжнародне право.
Універсальне підприємство приймає норми і звичаї, санкціоновані міжнародним правом, навіть коли пропонується їх перевищити.
|